Cariere

Căutăm persoane motivate și inteligente pentru a se alătura echipei noastre.

Vei face parte din Echipa de Produse și Dezvoltare Extreme Programming (XP) și vei lucra cu o echipă XP extinsă pentru a construi soluții software inovatoare și de calitate.

Valorile noastre sunt pasiunea, simplitatea, feedback-ul și comunicarea. Dacă împărtășești aceste valori și îndeplinești cerințele de mai jos, te rugăm să-ți depui CV-ul la: office@ingenio.ro

Detaliile Poziției:

  • Tipul Poziției: Full Time / sau per Proiect
  • Locația Poziției: București, Clădirea Phoenix Tower
  • Titlul Poziției: XP Senior Java Developer

Responsabilități:

  • Să lucrezi într-un mediu agil bazat pe metodologia Extreme Programming, pentru a construi soluții complexe și inovatoare.
  • Să înțelegi, să rafinezi și să estimezi user stories.
  • Să participi la toate etapele ciclului de dezvoltare și să produci design-uri și soluții într-un flux de lucru agil.
  • Să colaborezi pro activ cu întreaga echipă pentru a respecta termenele limită și pentru a menține calitatea livrabilelor.
  • Să scrii cod mentenabil și testabil într-o manieră eficientă și structurată.
  • Să lucrezi cu alți dezvoltatori, arhitecți, analiști de business, QA, Manageri de Proiect pentru livrarea proiectelor și pentru rezolvarea provocărilor tehnice.
  • Să oferi suport echipei QA.
  • Să revizuiești codul celorlalți membri ai echipei și să oferi feedback tehnic și/sau alte task-uri de îndrumare.

Necesar:

Competențe Tehnice

  • Cunoaștere excelentă a Java cu minim 5 ani de experiență relevantă în dezvoltare software.
  • Înțelegere a analizei și designului orientate pe obiect, incluzând UML.
  • Experiență cu JEE tech stack.
  • Git.
  • Experiență cu Eclipse.
  • Diplomă în Științe Informatice, un domeniu tehnic sau științific aferent, sau experiență echivalentă.

Aptitudini

  • Aptitudini de comunicare verbală și scrisă corecte, atât în limba română cât și în limba engleză.
  • Auto-motivat, plin de resurse și orientat pe client.
  • Abilități de rezolvare a problemelor.
  • Abilități interpersonale și de colaborare.
  • Capacitatea de a lucra bine atât în cadrul echipei cât și independent.

Avantaje:

  • Mod de gândire agil, cu experiență în lucrul într-un mediu Agile.
  • Abilități creative de rezolvare a problemelor.
  • Gândire neconvențională.
  • Experiență în lucrul într-o echipă mare de dezvoltare.
  • Atlassian Tools – Confluence, Jira, Bitbucket.
  • Alte limbaje de programare.

Beneficii:

  • Salariu motivant
  • Mediu de lucru profesionist
  • Abonament medical privat
  • Evaluare profesională anuală
  • Beneficii de loialitate bazate pe profitul companiei